Media

Białe Święta za Nami, jak było? Zobaczcie sami!

No i kolejne spotkanie za Nami. Chcecie zobaczyć jak było? Wejdzcie do galerii BIAŁE ŚWIĘTA ! Dziękujemy również za nagłośnienie Nas w mediach:

http://togethermagazyn.pl/wydarzenia/spotkanie-z-autorka-bestsellera-biale-zimna-wyspa-spitsbergen-w-sopocie/

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35611,17148255,Biale_swieta_w_Krzywym_Domku.html

http://kultura.trojmiasto.pl/Biale-Swieta-spotkanie-z-Ilona-Wisniewska-imp400124.html

http://czarne.com.pl/wydarzenia/708

A poniżej króka relacja :)

Z inicjatywy Sopockiego Towarzystwa Naukowego oraz Fundacji Litoral, przy współpracy z Krzywym Domkiem i Today We Have  20 grudnia w Dream Clubie w Sopocie odbyło się przedświąteczne spotkanie popularno-naukowe z dziennikarką, reportażystką, fotografką a przede wszystkim autorką bestselleru "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen" Iloną Wiśniewską – Amundsen, która podczas spotkania z pasją opowiadała o niesamowitych miejscach Spitsbergenu – krainy wiecznych mrozów. Zakochana w Norwegu, podążyła za nim by zamieszkać w miejscu, gdzie czasem najlepszym przyjacielem człowieka wydaje się być strzelba.

Szczyptę smaku temu wydarzeniu dodała prezentacja zdjęć Spitsbergenu autorstwa Liliany Keslinki doktorantki Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, które znalazły się w kalendarzu na rok 2015 przygotowane przez Fundację Litoral.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli posłuchać opowieści o zjawisku zórz polarnych (Aurora borealis) profesora Tomasza Petelskiego z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Oglądając zdjęcia poznali rys historyczny zjawisk świetlnych na przestrzeni dziejów.

Spotkanie było niesamowitą dawką opowieści i wizualnych rozkoszy o największej wyspie norweskiego archipelagu Svalbard, która została odkryta przez Willema Barentsa w 1596 roku.

 

Zapraszamy do galerii !!!!!

 

 

 

 

Współpraca