Aktualności

„Dokąd zmierza świat?” – cykl wykładów

Data: 7, 11, 18, 25 lutego 2020 r.
Godzina: 17:30
Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, Tadeusza Kościuszki 14,


Biblioteka Sopocka, Sopockie Towarzystwo Naukowe oraz Instytut Oceanologii PAN
zaprasza do Sopoteki
na cykl wykładów „Dokąd zmierza świat?”
4,11,18, 25 lutego 2020 r.


Będziemy wspólnie zastanawiać się nad następującymi kwestiami:

04.02 - „Zrównoważony rozwój - utopia, czy nasza szansa" - Czy jest szansa, że nasze pokolenie zrozumie potrzebę zrównoważonego podejścia do świata i czy jesteśmy gotowi na takie wyzwanie? Dyskusja z punktu widzenia naukowca badającego środowisko naturalne.

11.02 - „Wielkie wymieranie - problem z bioróżnorodnością?" - Czy
jesteśmy świadkami Wielkiego Wymierania? Czy możemy się obejść bez różnorodności biologicznej? A może przetrwamy wielkie wymieranie gatunków, tylko czy chcemy żyć w postapokaliptycznym świecie bez dzikiej przyrody odżywiając się pastą z gąsienic?

18.02 - „Ile masz w sobie neandertalczyka - co mówi o Tobie kopalne DNA?" - Jak bardzo jesteśmy podobni do naszych przodków? Czy w ogóle się od nich różnimy i czy jest szansa na zbudowanie prawdziwego Parku Jurajskiego?

25.02 - „Morza i oceany a zmiany klimatu" - fakty, perspektywy,
zagrożenia" - Wszyscy mówią o zmianach klimatu, ale z czym się to
naprawdę wiąże? Na co musimy się przygotować i jaka czeka nas przyszłość w cieplejszym świecie? Dyskusja o klimacie i nie tylko z perspektywy oceanografa.

W każdy wtorek lutego o 17:30 spotykamy się ze wszystkimi, którzy są ciekawi co wydarzy się w najbliższej przyszłości i chcą na ten temat porozmawiać!

Współpraca